16.03.2020


Зараз більшість людей активно піклуються про своє здоров'я і хочуть мати гарний вигляд, займаються спортом, стежать (або намагаються стежити) за раціоном харчування і систематично забезпечувати свій організм цілим рядом необхідних вітамінів. Піклуючись про свій організм, ми не завжди враховуємо потреби кожного нашого органу, наприклад, наша шкіра часто недоотримує вітамінів, які допомагають їй стати більш здоровою і красивою. Живлення для здорової шкіри так само важливо, як і для людини. Тому проблеми зі шкірою можуть виникати не тільки через погану екологію або вашу спадковість, а й через відсутність комплексу натуральних поживних речовин.

Шкіра завжди дає знати, особливо коли їй необхідна додаткова допомога, а сигналізує вона про це: сухістю, висипаннями, незначними почервоніннями, блідим тоном обличчя. Ці ознаки говорять про недостатню кількість вітамінів. Якщо ж не заповнити цю нестачу, тоді ви швидко побачите, як шкіра обличчя починає втрачати сяйво, еластичність, пружність, а натомість з'являється відчуття стягнутості, збільшується кількість зморшок, шкіра помітно старіє.

А чи знаєте ви, які вітаміни потрібні вашій шкірі обличчя, щоб зберігати сяйво і довше залишатися молодою?

Дерматологи давно виділили ряд вітамінів, які допомагають зробити шкіру здоровою. А позитивні відгуки про косметику для тіла з цими вітамінами тільки у черговий раз підтверджують ефективність їхньої наявності і необхідність насичувати ними нашу шкіру. До них відносяться такі вітаміни: В5, Е, РР, Р і F.

Про них і поговоримо, щоб акцентувати увагу на їх користі і властивостях, які так необхідні для підтримки здоров'я шкіри обличчя і тіла.

Користь вітаміну В5 для шкіри обличчя

Вітамін В5 відомий ще як пантотенова кислота або пантотенат кальцію. Він бере активну участь у лікуванні різних дерматологічних проблем шкіри:

 1. Справляється з шкірними висипаннями.

 2. Необхідний для корекції акне.

У яких продуктах міститься вітамін В5: печінка, дріжджі, горіхи, риба, бобові, гриби, яйця, м'ясо, птиця.

Користь вітаміну Е для шкіри обличчя

Вітамін Е відомий, як токоферол, а з латинського - допомагає народжувати. Цей вітамін також необхідний для живлення шкіри. Корисний у випадках старіння і тьмяності шкіри, на етапі перших ранніх зморшок і появи пігментних плям. Іншими словами нейтралізує процеси старіння. А якщо детальніше, він виконує такі функції:

 1. Уповільнює процес старіння шкіри.

 2. Розгладжує мімічні зморшки.

 3. Надає шкірі пружності.

 4. Відповідає за усунення лущення шкіри.

 5. Нормалізує ліпідний баланс.

 6. Допомагає загоювати ранки і дрібні пошкодження.

 7. Відповідає за регенерацію клітин шкіри.

 8. Може накопичуватися в організмі (переважно в жировій тканині) для подальшого використання, на випадок його нестачі.

У яких продуктах міститься вітамін Е?

Він є у рослинних оліях (соняшниковій, рапсовій, оливковій, соєвій, мигдальній), а також у мигдалі, фундуку, авокадо, куразі, шпинаті і кедрових горіхах.

Користь вітаміну PP для шкіри обличчя:

Вітамін PP або іншими словами - нікотинова кислота, часто використовується при проблемній шкірі. Цей вітамін цінується у сфері косметології за те, що він допомагає у процесі окислення і відновлення клітин. Нікотинова кислота допомагає у вирішенні наступних проблем:

 1. Сухість і лущення.

 2. Поява перших зморшок.

 3. Усуває наслідки дерматиту.

У яких продуктах міститься вітамін PP?

Він є в молоці, печінці, м'ясі свинини, помідорах, злакових і сирі.

Користь вітаміну P для шкіри обличчя:

Вітамін Р або іншими словами рутин, відомий також, як цитрин С-комплекс. Про відсутність або нестачу вітаміну Р “говорить” поява судинної сіточки. Дерматологи радять використовувати рутин в омолоджуючих засобах і під час лікування куперозу. Важливий для збереження молодості шкіри.

У яких продуктах міститься вітамін Р?

Він є у вишні, шипшині, в цитрусових.

Користь вітаміну F для шкіри обличчя:

Вітамін F був відкритий не так давно, тому мало хто знає про його корисні властивості. Але його роль не менш важлива, ніж роль перерахованих вище вітамінів. А дефіцит цього вітаміну призводить до появи прищів і шкірних захворювань. Вітамін F відповідає за відновлення шкіри. Необхідний для усунення: вугрового висипання і висипів на обличччі під очима. Він відмінно справляється із такими завданнями:

 1. Лікування шкірних захворювань, наприклад - лікування екземи.

 2. Має протизапальну дію.

 3. Сприяє регенерації шкіри.

 4. Допомагає у процесі клітинного обміну речовин.

 5. Називають вітаміном краси. Від його нестачі може порушуватися пігментація шкіри.

 6. Завдяки поліненасиченим жирним кислотам вітамін оновлює мембрану клітини.

 7. Виконує бар'єрну функцію шкіри - захищає від негативних зовнішніх і внутрішніх факторів.

 8. Допомагає ефективно працювати з вітамінами, які надходять в організм безпосередньо з косметичними засобами або з продуктами харчування.

У яких продуктах міститься вітамін F?

Він є в ряді олій (соєвій, соняшниковій, оливковій, лляній, кукурудзяній, арахісовій), а також у тваринному жирі.

Такий набір для живлення шкіри необхідний кожній людині.

Тепер же всі ці вітаміни, необхідні для здоров'я шкіри, можна зустріти в складі кремів. Лідером серед засобів з вітамінами для живлення і насичення шкіри обличчя усіма необхідними вітамінами стала косметика українського бренду натуральної косметики VitaminClub. Фахівці бренду створили такий крем, який дозволяє забезпечити шкіру усім необхідним, адже весь комплекс вітамінів важливий не тільки для шкіри, але і взагалі для вашої краси і здоров'я. Крем інтенсивно живить і зволожує шкіру обличчя, запобігаючи появі зморшок.