Крем-скраб для обличчя: особливості та застосування
Здорова шкіра не можлива без повноцінного догляду. Усі знають про основні його етапи: демакіяж, очищення, тонізування та зволоження/живлення. Але не менш важливим процесом є ексфоліація шкіри, тобто очищення поверхні епідермісу від ороговілих клітин. Якщо ігнорувати цей етап, шкіра здивує Вас небажаними сюрпризами, адже відмерлі клітини накопичуються на поверхні та першкоджають нормальному жировиділенню, забивають пори, надають обличчю нерівний тон. Як наслідок, з'являються сальні пробки, висипи, чорні цятки тощо. Щоб уникнути неприємностей, подбайте аби список Ваших мастхевів поповнив якісний скраб для обличчя. Він забезпечить належну ексфоліацію в домашніх умовах.
Види скрабів для обличчя
Основна відмінність скрабу від пілінгу, крему, мусу та інших косметичних засобів - наявність абразивних частинок. У залежності від походження, скрабуючі частинки поділяються на:
- 1. Натуральні. До таких відносимо перемелені кісточки фруктів та ягід, цукор, сіль тощо.
- 2. Штучні. Це мікропластик, або гранули силікону. Не всі знають, але такі компоненти косметики приносять шкоду навколишньому середовищу, оскільки зі стоковими водами потрапляють у природні водойми. Риби сприймають їх, як корм та помирають. Повністю очистити воду від полімерних гранул неможливо! Якщо для Вас важливо, аби краса не приносила шкоду іншим - обирайте скраб з натуральними скрабуючими частинками.
За розмірами, абразивні частинки скрабів поділяються на великі, середні та дрібні. Великі та середні частинки можуть травмувати шкіру (особливо обличчя), тому звертайте увагу на засоби з маленькими гранулами. Вкрай важливо, щоб не залежно від розміру, скрабуючі частинки не були гострими (це нічне жахіття для будь-якої шкіри!).
Крем-скраб для обличчя від VitaminClub
На перший погляд, усі скраби дуже подібні. Але якщо Ви придивитеся до складу, то зрозумієте наскільки різними можуть бути однакові за назвою косметичні засоби. Чим унікальний крем-скраб з мікрогранулами бамбука від VitaminClub?
Скрабуючі частинки.
Основний активний компонент засобу - дрібні, відшліфовані частинки бамбуку. Вони вкрай бережно знімають ороговілий шар клітин, при цьому абсолютно не травмують шкіру.
Формула та склад.
Ми подбали про те, щоб наш скраб мав кремову основу. Це забезпечує ще більш делікатне очищення епідермісу, під час якого шкіра поглинає корисні речовини з крему. А їх там немало:
- алантоїн знімає запалення, пришвидшує регенерацію та пом'якшує шкіру, допомагаючи ороговілим клітинам відділитися від епідермісу;
- вітамін Е та комплекс рослинних екстрактів ромашки, льону, польового хвоща зволожують і регулюють роботу сальних залоз, покращують оновлення шкіри;
- олії кокоса та оливи запобігають сухості обличчя, інтенсивно живлять шкіру.
Завдяки натуральному складу, крем-скраб для обличчя від VitaminClub підходить для будь-якого віку та типу шкіри, стане мастхевом як для жінок, так і для чоловіків. “Чоловіки не користуються скрабами” - заперечите Ви? Користуються, особливо ті, кого дістає вростання щетини - впевнено відповімо ми.
Переваги та недоліки скрабів для обличчя
Переваги:
- глибоко очищає шкіру від ороговілих клітин та забруднень, що накопилися в порах;
- попереджує появу комедонів, чорних цяток, висипів тощо;
- пришвидшує та покращує засвоєння шкірою корисних компонентів із наступних доглядових засобів (сироватка, крем);
- робить шкіру гладенькою, м'якою, вирівнює тон обличчя;
- покращує мікроциркуляцію крові в зоні скрабування, що в свою чергу запобігає появі набряків;
- регулярне використання скрабу посилює омолоджуючий ефект інших засобів та косметичних процедур.
Недоліки:
- якщо обрати скраб з неякісно обробленими абразивами, отримаєте мікропошкодження та почервоніння шкіри;
- скрабуючі частинки з солі можуть погіршити стан сухої та чутливої шкіри.
Як обрати та застосовувати крем-скраб для обличчя?
На відміну від кислотних пілінгів, скраб абсолютно безпечний для використання в домашніх умовах. Проте, варто пам'ятати, що будь-яка ексфоліація - це глибоке очищення епідермісу. Саме тому допустима частота використання скрабу напряму залежить від Вашого віку, адже чим старшими ми стаємо, тим повільніше оновлюються клітини. Усі деталі зі вказаною частотою для кожного вікового періоду ми розповіли на офіційній сторінці VitaminClub у instagram (відеорубрика “Поради косметолога”).
Спосіб використання.
Перед скрабуванням, очистіть шкіру від макіяжу за допомогою гідрофільної олійки (вона найкраще розчиняє бруд та косметику, вимиваючи її глибоко з пор). Далі приберіть залишки олійки за допомогою пінки для вмивання. Спочатку нанесіть скраб на долоні, легкими рухами розподіліть по вологому обличчю (1-2 хв). Уникайте зони навколо очей та губ! Змивайте скраб теплою водою. Після завершення процедури переходьте до наступних етапів догляду - тонізування та зволоження.
Увага! Не розігрівайте шкіру гарячою водою перед нанесенням крем-скрабу. Будь-яке розпарювання обличчя в домашніх умовах шкідливе для Вашої краси.
Популярні запитання
Чи можна користуватися скрабом, якщо шкіра проблемна?
Варто візуально оцінити стан шкіри: якщо на обличчі є запалення - не поспішайте. Дочекайтеся допоки активна фаза висипів мине. Скраб не допомагає позбутися вже наявних прищів, але попереджає їх появу у власників нормальної та комбінованої шкіри. Пам'ятайте, що профілактика набагато краще, ніж лікування. Тому не забувайте якісно очищати епідерміс.
Скраб провокує надмірне виділення шкірного жиру?
Це питання найбільше турбує власників жирного типу шкіри. Насправді, все залежить від того, який скраб Ви оберете. Як ми вже говорили, гострі абразиви пошкоджують шкіру. Додайте до цього неякісний склад (агресивні сульфати, сприт і т.д.) і отримаєте пересушений, травмований епідерміс. Щоб захиститися та відновитися, шкіра виробляє більше себуму. Висновок: натуральний скраб приносить користь, але щоб його знайти - аналізуйте склад. До речі, якщо Ви переконані, що лише вкрай бюджетні скраби грішать неякісними компонентами, то мусимо Вас засмутити. Нерідко і серед дорогих брендів зустрічаються б’юті-провали.