На що здатні ліпіди в косметиці?
Ліпіди - відносно нове слово в індустрії краси, яке набирає обертів. Усе частіше можна зустріти догляду косметику з цим компонентом. Та чи варто звертати увагу на такий догляд? З’ясовуємо далі.
Що таке ліпіди?
Ліпіди - це сполуки, які містять у складі високий відсоток жирів та речовин, схожих на жири. Наш організм самостійно продукує ліпіди, адже вони виконують одразу декілька важливих функцій:
- є одним із будівельних матеріалів для клітин шкіри, нервової тканини та ін;
- допомагають організму виробляти гормони;
- сприяють засвоєнню деяких вітамінів;
- виконують роль захисного шару шкіри (ми детально розглянемо саме цю функцію).
Одне з найважливіших завдань ліпідів полягає в тому, що вони запобігають випаровуванню води зі шкіри. Якщо ліпідний бар’єр пошкоджений, то шкіра стає сухою, лущиться, підвищується чутливість.
Які ж фактори здатні зруйнувати цілісність ліпідного шару?
- вплив несприятливих зовнішніх факторів (пил, вихлопні гази, мороз, сухе повітря, ультрафіолет тощо);
- вік (клітини зрілої шкіри втрачають вологу, тому гідроліпідний бар'єр слабшає);
- неправильний догляд (косметика з компонентами агресивної дії, на кшталт спиртів, SLS|SLES, деяких видів кислот та ін.);
- особливості шкіри, що передаються генетично.
Важливо розуміти, що ліпідний шар також може пошкоджуватися під дією стресів, неправильного харчування, поганих звичок, клімату та ряду інших факторів. Тому так важливо зміцнювати його. Один із варіантів - натуральна косметика з ліпідами.
Ліпіди в косметиці
Ліпіди - це один із небагатьох компонентів, які шкіра може не лише виробляти, але й засвоювати ззовні, тобто з косметики. Засвоєні ліпіди використовуються шкірою для “ремонту” захисного бар'єру, закриваються діри (пошкоджені ділянки ліпідного шару). Тому косметика з ліпідами особливо корисна для сухої, зрілої, чутливої, вікової та хворої шкіри (атопічний дерматит, псоріаз та інші види захворювань).
Існує досить багато різновидів ліпідів, серед них найпоширеніші у косметиці:
- сквалан
- кераміди
- лецитин
Саме їх наша шкіра сприймає найкраще. Поширеним джерелом ліпідів є рослинні олії: авокадо, оливкова, олія ши, олія аргани, олія рисових висівок.
Косметологи рекомендують у холодну пору року обов’язково включити в догляд косметику з ліпідами, адже це один з найбільш стресових для шкіри періодів.
Як обрати косметику з ліпідами?
На полицях магазинів можна знайти засоби для догляду за обличчям, у яких на лицевій стороні етикетки стоїть позначка “з ліпідами”. Проте, якщо Ви заглянете трішки глибше, то знайдете у складі перелік небажаних в догляді компонентів. Щоб не обирати косметику методом спроб і помилок радимо дотримуватися декількох порад:
- Завжди ретельно читайте склад на зворотній частині упаковки. Уникайте агресивних компонентів, адже вони нейтралізують дію ліпідів і більше шкодять, ніж допомагають.
- Надавайте перевагу натуральній косметиці. Такий догляд завжди збагачений рослинними компонентами, які підсилюють дію ліпідів та інших активів.
- Перед покупкою радимо переглянути відгуки інших покупців на обрані засоби.
Запам'ятайте, що всі етапи догляду однаково важливі, тому подбайте аби ці правила стосувалися кожного засобу! Інакше може виникнути ситуація, коли Ви наносите якісний крем з ліпідами, а вмиваєтеся сульфатною пінкою з мас-маркету. Виходить замкнуте коло: пінка руйнує захисний бар'єр шкіри, а крем намагається його відновити.
Неправильно підібраний догляд - це дарма витрачені кошти. Тому якщо Вам потрібна консультація та допомога спеціаліста - звертайтеся до менеджерів VitaminClub (розділ “контакти”).