На що здатна олія ши (каріте) в догляді за волоссям?
У гонитві за ідеальний волоссям ще з часів Давнього Єгипту жінки використовували різні рослинні масла для догляду. Сьогодні одним з найбільш популярних компонентів, який можна зустріти в шампунях, масках і бальзамах, є рослинна олія ши (вона ж каріте). Якщо перекласти назву дослівно - отримаємо слово “життя”. Така назва цілком виправдана роками досліджень і популяризацією олії каріте в косметологічних засобах для догляду за волоссям. Розгляньмо переваги і корисні властивості олії ши.
У більшості випадків олійку використовують у лінійках, призначених для пошкодженого, а також фарбованого волосся (як правило воно пересушене і досить ламке).
У чому секрет олії ши?
Олія ши складається з безлічі вітамінів, мікроелементів, мінералів і біологічно активних компонентів. Найбільша концентрація в олії доводиться на олеїнову кислоту (або Омега 9). В олії каріте її міститься близько 55%. Секрет в тому, що Омега 9 не виробляється організмом самостійно, а тому для нормального обміну речовин і підтримки всіх процесів на належному рівні необхідно заповнювати Омега-9 ззовні.
Крім вмісту олеїнової кислоти, в олії ши також можна зустріти у великій кількості такі елементи: стеаринову, пальмітинову кислоти і Омега-6.
- Стеаринова кислота. Вона утворює тонкий шар на поверхні шкіри/волосся, який виступає в якості захисного бар'єру і надійно оберігає від впливу високих температур і ультрафіолетових променів. Завдяки вмісту цієї кислоти, олія ши знаходить застосування й у засобах для догляду за обличчям і тілом.
- Пальмітинова кислота. Благотворно впливає як на волосся, так і на шкіру. Це натуральне джерело енергії. З її допомогою відбувається вироблення колагену і гіалуронової кислоти, які відповідають за пружність нашої шкіри і волосся.
- Омега-6 (іншими словами - поліненасичені жирні кислоти). Відповідає за швидке відновлення шкіри і надає лікувальний ефект для структури волосся, усуваючи пошкодження. Це незамінний компонент, який оживляє наше волосся, надає йому гладкість, робить блискучим "як в рекламі".
Крім вмісту перерахованих вище компонентів,олія ши містить й інші корисні речовини: -поліфеноли
-токофероли (вітамін Е)
-трітерпени та ін.
Така комбінація елементів робить олію каріте практично чарівним компонентом у багатьох косметичних засобах для догляду за волоссям та шкірою.
Варто відзначити, що косметологи радять олію каріте за її транзитні властивості. Це означає, що вона проникає вглиб шкіри, доставляючи всі корисні речовини безпосередньо на клітинному рівні, а не просто впливає на поверхневий шар.
До основних властивостей масла каріте в догляді за волоссям можна віднести:
- Відновлення. Олія впливає безпосередньо на пошкоджену структуру волосся, відновлюючи і зміцнюючи її.
- Нормалізація водного балансу. У результаті дії руйнівних факторів навколишнього середовища (перепади температури, укладка та сушка феном, а також хімічні засоби та ультрафіолет) необхідно ретельно стежити за зволоженням волосся, з чим і допомагає впоратися олія каріте.
- Протекторний ефект. Захист волосся від переохолодження, сильного вітру і низьких температур.
- Мінімізується кількість посічених кінчиків.
- Волосся розгладжується, стає більш слухняним і легше розчісується.
- Догляд за шкірою голови. Олія ши усуває роздратування сухої шкіри, живить її.
- Усунення екземи та багатьох інших шкірних захворювань. Олія ши бореться з багатьма проблемами, які призводять до почервоніння і підвищеної чутливості шкіри голови.
- Надає волоссю еластичність і бажаний блиск без ефекту жирності.
Олія каріте - незамінний компонент у догляді за волоссям для любительок експериментувати з кольором. Фарбоване волосся завжди більш схильне до пошкоджень і сухості. Тому догляд з олією ши стане справжнім порятунком.