11.09.2019

    Що таке фулерен?

    Фулерен - специфічна молекула, що має форму замкнутої сфери, яка складається виключно з атомів вуглецю. Дивовижні властивості цієї речовини у останні роки вражають людство. Теоретично появу фулерену передбачив японський вчений ще в 1971 році. Е. Осава виявив надзвичайну молекулу та написав наукову статтю на цю тему японською мовою. Саме мовний бар'єр тоді і завадив громадськості дізнатися про таке вагоме відкриття.

    Теорії про фулерени

    Не усім відомо і те, що теорії про фулерени були запропоновані науковими діячами СРСР. Так у 1973 році співробітники Інституту елементоорганічних сполук РАН в Москві почали досліджувати порожнисті вуглецеві замкнені структури, в які можуть бути поміщені атоми металів. Аспірантка Олена Гальперн та її науковий керівник Д.А. Бочвар припустили таку можливість щодо молекули С20, однак, в ході експериментів було з'ясовано, що розмір цієї молекули занадто малий та впровадити в неї атом металу не вийде.

    І.В. Станкевич - колега дослідників та завзятий футбольний фанат - припустив, що якщо м'яч під час матчу не розвалюється на частини завдяки своїй формі, то чому б не спробувати провести експеримент з впровадження атомів металу в молекулу С60. Незважаючи на велику кількість досліджень, вітчизняним вченим не вдалося довести дійсність теорії і до 1985 року вони вважалися лише вигадкою.

    У 1985 році вчені Гарольд Крото, Роберт Керл та Річард Смоллі провели 10 днів в університеті Райса, синтезуючи замкнуті структури, які мають форму футбольного м'ячу. Незабаром редакція журналу Nature опублікувала їх статтю під назвою «С60: Buckminsterfullerene», яка і подарувала Гарольду Крото, Роберту Керлі та Річарду Смоллі всесвітнє визнання, включно з Нобелевською премією 1996 року.

   Ефективність фулерену

    На початку 2000х років японські вчені з'ясували, що ефективність фулерену збільшується в рідкому вигляді. Саме тому фахівці українського бренду VitaminClub використовують  фулеренову воду у виробництві натуральної косметики. Хочемо зазначити, що фулеренову воду купити не так вже й просто - на фармацевтичному ринку багато підробок, так як речовина досить таки дорога.

    Застосування фуллеренової води у виробництві косметики

    Ураїнський бренд натуральної косметики VitaminClub уклав контракт з дійсно надійним виробником води з фулеренами. Безсумнівно є варіант, що фулерен купити для виробництва домашньої косметики Вам вдасться і самостійно. Але чи є сенс ризикувати марною тратою грошей, якщо можна просто придбати натуральну сертифіковану косметику на основі фулеренової води?