Догляд за шкірою рук: захист від зовнішніх факторів
Щодня на наші руки впливає ряд зовнішніх факторів, які псують стан шкіри. Багатьом знайомі такі симптоми, як лущення, сухість, відчуття стягнутості, поява тріщин на епідермісі. А як стверджують провідні дерматологи, саме шкіра рук стикається із цим найбільше. Згодом руки здаються грубими на дотик, а шкіра втрачає еластичність.
Цей дискомфорт не варто терпіти - з ним треба боротися. Якщо Вам знайоме хоча б одне з перерахованих вище відчуттів, тоді Вам необхідний спеціальний догляд із використанням натуральних масел і поживних речовин.
Що необхідно шкірі рук, щоб позбутися неприємних відчуттів? Одними з найбільш ефективних засобів у цьому випадку будуть олії кокоса й оливи. Ці олійки забезпечують живлення, зволоження, відновлення, захист, загоєння мікропошкоджень і навіть зміцнення нігтів. Непоганий набір, правда?
Але давайте більш детально розберемо ті чинники, які призводять до лущення і навіть можуть сприяти тому, що шкіра рук буде лопатися, і на цих місцях утворюватимуться ранки.
4 основні чинники, що впливають на шкіру рук
Вплив навколишніх факторів супроводжує вашу шкіру щодня. Незалежно від способу життя, неможливо повністю позбавити себе негативного впливу, особливо на шкіру рук. Адже саме руками виконується більшість повсякденних рутинних процесів. Тому пропонуємо Вам розібратися з основними джерелами впливу на стан шкіри рук, а також можливі способи мінімізувати отримані наслідки.
Жорстка вода
Якщо в маленьких містах люди не так сильно відчувають на собі вплив жорсткої води, то в великих містах - це куди більш відчутно. Якщо ви були студентом і переїжджали вчитися до Києва, Харкова чи іншого великого міста, то знаєте, як погано шкіра реагує на жорстку воду.
Фахівці-дерматологи радять уникати постійного контакту рук із водою, адже це сприяє змиванню захисного шару зі шкірного покриву. Після контакту з водою, тим більше хлорованою, потрібно не забувати про додаткове зволоження кремами та оліями.
Саме кокосова олія містить вуглеводи, вітаміни та мінерали, які так необхідні пальцям і рукам загалом. Вона здатна не тільки зволожувати та живити шкіру, але й утримувати вологу.
Оливкова олія у цьому випадку оберігає від впливу жорсткої води.
Ультрафіолетове випромінювання
Стягнутість, сухість - це те, що ви відчуваєте після впливу ультрафіолетового випромінювання. А з цим випромінюванням жінки стикаються не тільки під час засмаги, адже кожні три-чотири тижні ми робимо манікюр і фарбуємо нігті гель-лаком, відповідно, LED-лампи або UV-лампи дають нам порцію УФ-променів, а наша шкіра рук потребує захисту.
Для того, щоб допомогти шкірі пройти процес регенерації - нам знадобитися оливкова олія, яка позбавить Вас сухості й лущення. Основне завдання оливкової олії – це швидка регенерація клітин і лікування деяких шкірних захворювань. До того ж Вітамін D, який є в олії, створює захисну основу та оберігає від ультрафіолету.
При цьому не варто забувати й про використання крему для тіла.
Миючі засоби
Ні для кого не секрет, що до складу кожного миючого засобу входить ряд хімічних речовин, які роз'їдають жир і забруднення. Уявіть, як ці хімічні компоненти впливають на шкіру рук.
Якщо ви не користуєтеся рукавичками, то час почати! Правда, від наслідків дії миючого засобу, таких як суха шкіра, тріщини й ранки, все ж потрібно позбавлятися.
З цим допоможе впоратися оливкова олія, яке насичена вітамінами:
- Вітаміни А і Е - надають живильного ефекту і розгладжують зморшки, допомагають виробляти колаген та еластин;
- Вітаміни B, К, С - боряться із лущенням шкіри, покращують її тон, допомагають загоювати і затягувати тріщини;
- Вітамін D - сприяє відлущуванню ороговілих клітин, утворює захисну плівку.
Холод і спека
Обмороження або сильний вплив ультрафіолету, підвищена пітливість долонь - все це позначається не тільки на загальному стані людини. Усі можливі негативні наслідки одразу дадуть про себе знати. Тут потрібен не просто догляд, а сильний захист рук.
Вам необхідно підтримувати ліпідний баланс, використовувати засоби, які сприяють глибокому зволоженню і нормалізації підшкірного кровотоку. Такі функції виконує оливкова олія, яка, до того ж під час кисневого обміну в клітинах, відповідає за оновлення і регенерацію епідермісу.
Щоденний догляд за шкірою рук в домашніх умовах
Існує безліч рецептів краси, що призначені для догляду за шкірою рук. Проте їх об’єднує саме те, що який би з них Ви не обрали – догляд повинен бути постійним. Ваші руки зазнають негативного впливу протягом усього дня, а тому і догляд повинен бути щоденним. Це не лише поверне красу Вашої шкіри, але й допоможе зберегти ефект надовго, щоб шкіра залишалась доглянутою без передчасних ознак старіння.
Для комплексного догляду за руками слід подбати про наступні фактори:
- Зволоження. Руки дуже чутливо реагують на подразнення тим, що з'являються небажана сухість, тріщини та лущення. Для уникнення цього необхідно використовувати зволожуючі креми, які можна придбати вже в готовому вигляді, або ж зробити власноруч. Безліч рецептів, що містять натуральні компоненти знаходиться у відкритому доступі.
- Живлення. Наша шкіра схильна втрачати багато корисних елементів – деякі зникають з віком, а деякі не продукуються організмом взагалі. Тому необхідно подбати про насичення шкіри рук вітамінами та мінералами, що збережуть пружність та еластичність. Рекомендуємо використовувати натуральні ефірні олії, що мають багатий склад.
- Пілінг. Навіть при повноцінному догляді, шкіра рук не перестає оновлюватися, від чого з’являються відмерлі клітини, яких потрібно вчасно позбуватися, аби уникнути лущень та дискомфорту. Для цього існує багато салонних процедур і домашніх рецептів для приготування скрабів. Проте не слід сильно захоплюватися, адже така процедура повинна враховувати цикл оновлення шкіри, аби не завдати їй пошкоджень. Рекомендовано проводити не частіше ніж раз на тиждень.
- Захист. Для того, щоб зберегти ефект від догляду, шкіра протягом дня повинна бути достатньо захищеною. З цим допоможуть впоратися креми для рук, що містять необхідні компоненти, які посилюють бар’єрні функції епідермісу.
- Масаж. Необов’язково звертатися до професійного масажиста, адже Ви й самі можете розім’яти свої руки. Це покращить циркуляцію крові та зніме ефект втоми.
Забезпечення всіх перерахованих вище пунктів – це комплексний щоденний догляд, який необхідний для шкіри рук у будь-якому віці, як холодною зимою, так і спекотним літом. Проте як можна надати такий догляд, не витрачаючи при цьому багато часу?
Засоби для догляду за шкірою рук від VitaminClub
Натуральна косметика – це найліпший помічник для правильного догляду за шкірою, адже вона містить лише природні компоненти, які безпечно та надійно піклуються про вашу шкіру. Один крем може виконувати декілька функцій, що зменшує час на догляд. Пропонуємо розглянути популярні засоби від українського бренду натуральної косметики VitaminClub:
- Крем для рук. До його складу входять натуральні олії кокоса та оливи, що в поєднанні з комплексом вітамінів живлять та зволожують шкіру. А фулеренова вода, що лежить в основі засобу, дбайливо очищує та захищає шкіру завдяки своїй антиоксидантній дії.
- Вершки для рук. Унікальна формула з гіалуроновою кислотою, алантоїном та цілим комплексом вітамінів та мінералів сприяє загоєнню тріщин, відновленню пружності та еластичності, а також надає необхідне живлення. Створено для сухої та чутливої шкіри.
Обирайте свій засіб для догляду та поверніть красу ручкам разом із косметикою від VitaminClub.